NEDEN PORTRACE

İnternet kullanımının giderek arttığı ve vazgeçilmez hale geldiği günümüzde, bilgisayar ağlarımızın güvenliğini sağlamak ve performansını arttırmak tercih olmaktan çıkıp zorunluluk haline gelmiştir. Piyasada geliştirilmiş hemen hemen tüm cihazlar yabancı kaynaklıdır yada Pf Sense gibi açık kaynak kodlu Linux versiyonlarının Türkçeleştirilmiş halidir. Portrace özgün yapısı ile Türk mühendisliğinin bir ürünüdür. Tüm yazılım ve kullanım şekli ekibimiz tarafından geliştirilmiş uygulamada, yıllık yüksek lisans bedelleri alınmamaktadır. İşletme maliyeti ise yok denecek kadar azdır. Ofis yazılımlarını kullanmayı bilen bir kullanıcı tüm network ağına kolaylıkla hakim olmaktadır.

Kısaca ağ yönetimini server odalarından sekreter masasına indirmiş kullanıcı dostu bir sistemdir. Üstelik kullanıcı kapasitenize göre oluşturulmuş fiyat seçenekleri sahip olma maliyetlerini son derece uygun seviyelere düşürmüştür.

Sorun

 1. Modemi açtığınız andan itibaren bilgisayar sisteminiz savunmasız kalmış demektir. Giriş yaptığınız herhangi bir site, yüklemiş olduğunuz ücretsiz bir yazılım, bilgisayarlarınızı ve networkünüzü sizden habersiz olarak zombiye çevirebilir. Tüm sisteminizi korumasız hale getirerek Spam Mail, Dos Attack, Sanal DNS sunucularını sizin ağınızda oluşturabilir. Farkında olmadan başka bir sisteme saldırı yapar duruma gelebilirsiniz.
 2. Aldığınız yada yaptığınız siber saldırılar saniyede onbinlerceye ulaşabilir. Son derece kapsamlı ülkeler arası siber saldırıların bir parçası olursunuz.
 3. Hissedebileceğiniz tek şey internet erişiminin yavaşlamasıdır.
 4. Saldırılar dışında çalışanlarınızın kontrolsüz bir şekilde internete girmesi mesai kayıplarına ve genel performans düşüklüğüne sebep olacaktır.

Çözüm

 1. Modeme bağlanan porTrace kutusu, tüm bu riskleri en aza indirecek devrim niteliğinde bir üründür.
 2. Network trafiğinizi düzenler.
 3. Port ve kullanım istatistiklerinizi üretir.
 4. Virüs yazılımlarının göremediği port saldırılarını tespit eder ve engeller.
 5. Personel bazında URL engeller.
 6. Yük dağıtımı yapar.
 7. Misafir ağı yaratarak 5651 sayılı kanuna uygun Log kayıtlarını tutar.
 8. Kurulan sistem sayesinde genel network performansınız artar.

Etiketler Loglama     Loglama Nedir     Kent Network Çözümleri     Kablosuz internet     5651 sayılı kanun     Adanet - ilikewifi - Kanuni Loglama - Facebook beğeni Arttırma     info@adanet.gen.tr  

© 2018 PORTRACE . Tüm Hakkı Saklıdır | Tasarım ADANET